Menu

  Infolinka +420 596 633 746

Supermarkety

V prostředí supermarketů se klade největší důraz na ochranu zboží, které je nejčastěji zcizované, jako alkohol, drahé cukrovinky, káva, ale také nepotravinářské zboží jako parfémy, spotřební zboží, drobná elektronika, knihy apod. Z hlediska funkčnosti, jednoduchosti a účinnosti jsou detekční antény spolu s etiketami, deaktivátory a uvolňovači etiket nejefektivnějším zabezpečovacím systémem. Inteligentní deaktivátory z naší nabídky se instalují pod pás, po kterém přijíždí potraviny k pokladně, nebo poblíž čtečky čárových kódů. Papírové etikety jsou jednorázově použitelné a opouštějí prodejnu společně se zbožím. Pevná plastová etiketa upevňovaná pomocí jehly nebo ocelového lanka se u pokladny odnímá uvolňovačem etiket a lze ji používat opakovaně.

Supermarkety používají nejčastěji technologii jednoanténních radiofrekvenčních nebo akustomagnetických systémů. Důvodem obliby této technologie je možnost zabezpečení průchodu pouze jedním systémem, který se hodí pro instalace v úzkých průchodech pokladen.

V prodejních prostorách, kde je očekávaná velká frekvence pohybu zákazníků s nákupními vozíky, může docházet k nárazům do instalovaných elektronických systémů. Pro ochranu před nárazy vozíků je vhodné před detekční antény instalovat ochranné sloupky. Rovněž je doporučeno zvolit antény bezpečnostního systému z materiálu, který je odolnější než obvyklý plast, jedná se např. o typ antény zhotovené z hliníkových profilů.